Tarsus Kaymakamlığı Hoşgeldiniz 

   
T.C. İçişleri Bakanlığı e-icisleri projesi Bilgi Edinme İnsan Hakları Başvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete
 


 
 
 
 
 

 
 
   

Bulunduğunuz Yer: Projeler  >>   Çukurova Bölgesel Havaalanı Projesi

 

 ÇUKUROVA BÖLGESEL HAVAALANI PROJESİ
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

Mersin ve Adana illeri ile Çukurova Bölgesine hizmet vermek amacıyla, Mersin ili, Tarsus ilçesine bağlı Kargılı mevkiinin konvansiyonel boyutlarda bölgesel bir havaalanı yapılması amacı ile  Bakanlar Kurulunca 22 Mart 2010 tarihinde acele kamulaştırması kararlaştırılmıştır.

800 ha. Arazinin 142 ha. Kısmının DHMİ Genel Müdürlüğüne devri sağlanmış, yaklaşık 635 ha. Alan için Bakanlar Kurulu tarafından acele el koyma kararı alınması için Ulaştırma Bakanlığımız tarafından Başbakanlığımıza konu yazılmıştır.

Ulaştırma Bakanlığı koordinesinde, ilgili kurum ve kuruluşların katılımı ile yerin uygunluğu kararlaştırılmış, Çukurova  Bölgesel Havaalanı ihalesi 15 Aralık 2011’de yapılmış olup,hedeflenen süre içerisinde bitirileceği değerlendirilmektedir.


Proje alanına ulaşım yollarını gösteren harita Proje alanına en yakın yerleşim yerleri, 2 km kuzeyde Kargılı Köyü, 1 km güneyde Çağbaşı Köyü, 500 m kuzey doğusunda Karsavuran Köyü, 700 m güneyinde Çağbaşı Köyü ve 1,5 km doğuda Çiçekli (Firengülüs) Köyü dür. 

Tarsus Kaymakamlığı Özel Kalem : +90 324 613 16 16 - 614 65 65 Tarsus© 2013
En iyi görüntüyü 1024*728 çözünürlükte Internet Explorer 4.0 ve üstü ile elde edebilirsiniz.