Tarsus Kaymakamlığı Hoşgeldiniz 

   
T.C. İçişleri Bakanlığı e-icisleri projesi Bilgi Edinme İnsan Hakları Başvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete
 


 
 
 
 
 

 
 
   

Bulunduğunuz Yer: Haberler  >>   Tarsus Kaymakamlığından Haberler

 

 Cumhuriyetimizin 88. Yıl Kutlandı
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

“Cumhuriyet Bayramı” dolayısıyla Tarsus Cumhuriyet Alanı Atatürk anıtı önünde tören düzenlendi.

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Tarsus'ta da Van’da yaşanan üzücü depremden  dolayı gösteri amaçlı etkinlikler iptal edildi.

Törene Kaymakam Orhan Şefik Güldibi, Tarsus Garnizon Komutanı Yarbay Abdülkadir Yavuz, Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu başkan ve yöneticileri, protokolün diğer üyeleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Atatürk Anıtına çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okundu.      

Törenlerin cumartesi günkü bölümünde ise Kaymakamlık makamında Kaymakam Orhan Şefik Güldibi, Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Yenice 52. Mühimmat Bölüğü Komutanı Binbaşı Yücel Tüylüoğlu, Cumhurbaşkanı adına tebrikleri kabul etti.

Kaymakam Orhan Şefik Güldibi, Cumhuriyetimizin 88. yıldönümü sebebiyle yayınladığı kutlama mesajında şu düşüncelerine yer verdi:

"Türk tarihinin en büyük bayramı, gücünü ve kaynağını hür iradesinden alan ve Atatürk'ün “En Büyük Eserimdir” diyerek bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizin kuruluşunun 88.yıldönümüne erişmenin engin gururunu, onurunu, sevincini ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Bu anlamlı günde Cumhuriyetin temel değerlerine yürekten inanmanın ve başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere değerli varlığımız Cumhuriyetin kurucuları, tüm şehitlerimizin aziz ruhları önünde saygı ile eğilir, kahraman gazilerimize şükran ve minnetlerimi sunar ve Tarsuslu hemşerilerimin şahsında Büyük Türk Milleti'nin Cumhuriyet Bayramını kutlar, tüm vatandaşlarımıza sevgi ve saygılarımı sunarım."Bu içerik toplam 611.488 kez gösterildi, Site toplam 1.105.948 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 28 kişi geziyor.

 

Tarsus Kaymakamlığı Özel Kalem : +90 324 613 16 16 - 614 65 65 Tarsus© 2013
En iyi görüntüyü 1024*728 çözünürlükte Internet Explorer 4.0 ve üstü ile elde edebilirsiniz.